POloduté nity 

Polvotle kovice

Plné nity sú primárne určené na spájanie silne zaťažených častí, zatiaľ čo poloduté nity používame tiež pre spájaní menej zaťažených častí a častí, ktoré sa otáčajú alebo obracajú. Nitovacie sily sú menšie.

 

Poloduté nity často používame v elektrotechnickom priemysle, bežné sú pri výrobe domácich spotrebičov vďaka svojej schopnosti spájať tenké kovy, a tiež u koženej a kartónovej galantérie ako nity na kožu a papier. Môžeme ich používať aj pre spájanie gumy a keramiky. V priemyselnej oblasti je ich funkcia predovšetkým praktická, u kužeľovej a papierovej galantérie sa nity používajú tiež pre dekoračné účely, preto sa môžu líšiť aj po estetickej stránke.

 

tvar, materiály a veľkosti polodutých nitov

U nás môžete objednať poloduté nity z nasledujúcich materiálov:

  • železo (Fe)
  • meď (Cu)
  • mosadz (CuZn)
  • hliník (Al)
  • hliník a horčík(AlMg)
  • striebro (Ag)

 

Môžete si vybrať rôzne veľkosti, poloduté nity vám vyrobíme tiež na zákazku, priemer od Ø 2 až do Ø 7 mm a dĺžka až do 70 mm.

 

Poloduté nity na kožu a papier

Pri výrobe kožených produktov sú poloduté nity už dlho veľmi významný spojovací element s estetickou funkciou. Nity na kožu spájajú dve časti a zároveň predstavujú elegantnú ozdobu na pohovkách, kožených taškách, opaskoch alebo u niektorých moderných kožených šperkoch. Dokonca aj výrobcovia obuvou často používajú poloduté nity na dekoráciu. Prekvapivo užitočné sú tiež nity na papier, bez ktorých si papierovú galantériu a knihársku prácu nemožno ani predstaviť.

 

V spoločnosti Zakrajšek d.o.o. vám vyrobíme poloduté nity pre rôzne účely. Zavolajte nám alebo nám napíšte e-mail a dohodneme sa na výrobe na zákazku v rámci našej ponuky.